ENSEMBLE PUCHBERG

Ensemble PUCHBERG byl založen pražskými hudebníky v roce 2000. Všichni se mohou pochlubit sbírkou vynikajících umístění na mezinárodních i domácích soutěžích. Nápad vytvořit komorní soubor se zrodil z jejich společné radosti a vášně pro komorní hru. Ensemble je tvořen houslemi, violou, violoncellem, flétnou a klavírem, a je možné variabilně měnit složení souboru dle programových přání.
Ensemble PUCHBERG se účastnil prestižních festivalů v českých, ale i zahraničních sálech (vystupoval např. na Mozartiana Iuventus - Villa Bertramka v Praze, na Festivalu Antonína Dvořáka, v rámci festivalu Bohemia Magica - Česká sezóna ve Francii,Festivalu komorní hudby v Praze, Ars Index Animi…)
Pianista souboru Luděk Šabaka a flétnista Jan Ostrý jsou hlavními dramaturgy Mezinárodního festivalu komorní hudby v Klatovech.
Členové souboru velmi rádi pátrají po téměř zapomenutých dílech a pomáhají je oživit (např. J.J. Ryba), stejně tak rádi interpretují soudobou hudbu napsanou pro Ensemble PUCHBERG (L. Sluka).

zpět